SARIMSAKLI PLAJI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 4 ŞEY

Ayvalık denilince ilk akla gelenlerden biri Sarımsaklı Plajı’dır. Tertemiz, masmavi ve berrak suları, upuzun sahili ve incecik kumları ile Türkiye’nin dört bir köşesinden misafirler ağırlar her yaz. Tüm körfezin en iyi plajlarından biri olmasını temizliğine, kumsalının uzunluğuna, kumlarının inceliğine ve denizinin mavisine borçludur Sarımsaklı Plajı. Sarımsaklı Plajı’nı anlatmak için sadece bunlar yetmez gelip görmeniz gerekir ama biz yine de buraya Sarımsaklı Plajı hakkında bilinmesi gereken 4 şey yazımızı bırakalım.

  SARIMSAKLI PLAJI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 4 ŞEY: KONUMU

Ayvalık’ın konum olarak İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere olan yakınlığından önceki yazılarımızda bahsetmiştik. İster kendi arabanızla, ister uçakla ister de otobüs ile rahatça ulaşabileceğiniz bir konumda olan Ayvalık, aynı kendisi gibi iyi bir konuma sahip olan Sarımsaklı Plajına ev sahipliği yapıyor. Sarımsaklı Plajı Ayvalık’ın Küçükköy Belediyesi sınırları içerisinde yer alıyor. Körfezin en gözde plajı olduğunu söylemiştik, işte bu nedenden ötürü Ayvalık’ın neredeyse tüm otel ve pansiyonları Plaja oldukça yakın bir yere konumlandırılmış. Yani, Ayvalık’ta kalacağınız neredeyse tüm otel ve pansiyonlardan rahatlıkla Sarımsaklı Plajına ulaşabilir ve kendinizi soğuk sulara bırakabilirsiniz.

SARIMSAKLI PLAJI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 4 ŞEY: DENİZ & KUM & GÜNEŞ

Sarımsaklı Plajı, 7 km uzunluğundaki altın rengi kumsalı ile görenleri mest ediyor. Kuzey Ege’nin tüm doğal güzelliklerini bünyesinde birleştirmiş olan Sarımsaklı Plajı, ayrıca halka açık ve ücretsiz olması ile de göz dolduruyor. Mavi bayraklı denizi, incecik kumları ve akşam üstüne doğru imbat rüzgarının serinliği ile bir gelenin bir daha geleceğini adeta garantiliyor. Eğer aradığınız deniz, kum ve güneş üçgeni ise rotanıza Ayvalık Sarımsaklı Plajı’nı eklemeyi unutmayın.

SARIMSAKLI PLAJI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 4 ŞEY: AKTİVİTELERİ

Kuzey Ege’nin İncisi olan Ayvalık’taki Sarımsaklı Plajı; tatilcilere sadece deniz, kum ve güneş değil çok daha dolu bir tatil vaat ediyor. Sarımsaklı Plajının lokasyon olarak merkezi bir konumda olduğu söylemiştik; hal böyle olunca da Sarımsaklı Plajı’nın tadını yakın yerlere geziler düzenleyerek iki katına çıkarabiliyorsunuz. İster Cunda Ada’sına tekne turu olsun, ister Ege’nin derin mavi suların dalış olsun Sarımsaklı Plajı pek çok renkli ve eğlenceli etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Ayvalık’ın yöresel lezzetlerini de yine Sarımsaklı Plajı’nın yakınındaki işletmelerde deneyebilirsiniz.

SARIMSAKLI PLAJI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN 4 ŞEY: KONAKLAMA

Sarımsaklı Plajı’nın tatilcilere sunduğu berrak ve temiz deniz, uzun bir kumsal ve incecik kumlardan ötürü bölgedeki otel ve pansiyon gibi konaklama seçeneklerinin plaja yakın konumlandırıldığını söylemiştik. Sarımsaklı Plajı’na yakın pek çok konaklama seçeneği mevcut; dilerseniz 5 yıldızlı bir otele, dilerseniz bir pansiyona ya da bir butik otele yerleşip Ayvalık’ın, Cunda Adası’nın ve Sarımsaklı Plajı’nın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Zeytin Arası Otel; Sarımsaklı Plajı’na olan 400 m yakınlığı ile bölgede tercih edebileceğiniz otellerin başında geliyor. Eğer sizde Ege’yi gerçek bir Ege Mahallesi tadında yaşamak ve aynı zamanda Ayvalık’ın güzelliklerinin tadını çıkarmak istiyorsanız, yolunuzu Zeytin Arası’na ve Sarımsaklı Plajı’na düşürün deriz.