ÇOCUKLU AYVALIK VE CUNDA TATİLİ

Eğer çocuklu tatil denildiğinde aklınıza sadece her şey dahil konseptli oteller geliyorsa, biz tabularınızı yıkmaya hazırız. Yürüyerek her yere rahatça ulaşabileceğiniz bir yer hayal edin… Doğa ile iç içe geçmiş, huzur ve bol oksijene doyup tüm gece deliksiz uyuyan bir çocuk hayal edin… Her sabah doğal ve taptaze ürünlerle kahvaltısını iştahla yapan bir ufaklık… Denizin kenarında kumdan kale yapan, Ege’nin berrak ve temiz denizinin doyasıya tadını çıkaran… İşte çocukla Ayvalık ve Cunda tatili hayallerinizden bile öte bir güzellikte geçecek. Kuzey Ege’nin bu şirin kasabasını bir de bebekli, çocuklu gezelim diyorsanız çok doğru yapıyorsunuz. Gerek Ayvalık merkez, gerekse Ayvalık Cunda Adası çocuklu tatil yapmak için en ideal yerlerden birisi olabilir.

Yürüyerek Her Yere Rahat Ulaşım

Çocuğunuzla yapacağınız Ayvalık ve Cunda tatilinde, bilmeniz gereken ilk şey her yere yürüyerek rahatça ulaşabileceğinizdir. Bu çocuklu aileler için büyük bir avantaj. Ayvalık’ın tarih kokan ara sokaklarında çocuğunuzla rahatça gezebilir, Cunda Adası’nı onun minik adımları ile keşfe çıkabilirsiniz. Hem gezilecek yerlere, hem plajlara hem de yeme içme yerlerine çocuğunuzla birlikte rahatça yürüyerek ulaşabilir ve bu tatili çocuğunuz için unutulmaz bir anıya dönüştürebilirsiniz.

Doğa ile İç içe (Deliksiz Uyku Garantili!)

Kaz Dağları ile Madra Dağı’ndan gelen oksijen zengini hava bile çocuklarınızın huzurlu ve mutlu hissetmesine yetip artacaktır. Çocukların kendisi kadar aileler için de çocuklarının rahat ve deliksiz bir uyku çekmeleri büyük öneme sahiptir. Büyükşehirlerin kargaşasından, stresinden ve kirli havasından uzakta, doğa ile iç içe ve bol oksijenli bir tatil onlara hiç ummadığınız kadar iyi gelecektir. Hem mis gibi deniz havasını hem de Kaz Dağları ile Madra Dağı’nın bol oksijenli havasını içlerine çekebilecekleri Ayvalık ve Cunda tatili, hem size hem de çocuklarınıza çok iyi gelecek.

Doğal ve Taze Gıdalarla Dolu

Çocukla Ayvalık ve Cunda gezisi; buranın doğal ve taze gıdaları ile yeme içme konusunda da sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Her sabah taptaze ürünlerle açık havada iştahla kahvaltısını yapan bir çocukla tanışacaksınız ve bir lokma daha yesin diye peşinden koşmanıza gerek olmadığına şaşıracaksınız. Ayvalık merkezde ve Cunda’da ister konakladığınız yerde olsun, ister pastane ya da restoranlarda, çocuklarınızın severek yiyeceği, doğallığından ve tazeliğinden ödün verilmeyen yemeklerle karşılaşacaksınız. Bir de Ayvalık ve Cunda bölgesinin balığı olan Papalina’nın mevsimine denk gelirseniz bu neredeyse kılçıksız balığı sizin kadar çocuklarınız da severek ve rahatlıkla tüketecektir.

Deniz ve Plajları

Sıra geldi, çocuğunuzla Ayvalık’ta denize girmeye ve akabinde denizden çıkmamaya☺ İncecik, yumuşacık altın kumlarda kumdan kale yapacak, berrak ve temiz denizin tadını çıkaracak çocuğunuz… Ve siz daha anlamadan gün bitmiş olacak. Deniz, kum ve güneşin tadını en çok çocuklar çıkaracak bu tatilde ve siz de belki en çok Ayvalık’ın plajlarında dinlenmiş olacaksınız. Çocuklu bir aile olarak daha sığ denize sahip plajları tercih edebilir ve denizde de top oyunları oynama fırsatı bulabilirsiniz. İster zeytin ağaçlarının altındaki hamaklarda keyifli vakit geçirin, ister kumdan kale yapın, ister sudan çıkmayın; çocukla Ayvalık tatilinin en sevilen kısmı tüm aile için deniz ve plaj kısmı olacaktır.

Çocuğunuzla Ayvalık ve Cunda’da Gezilecek Yerler

Ayvalık ve Cunda’da gezilecek her yer çocuk ile gitmeye uygun yerler ve hepsi de yürüyerek ulaşım mesafesinde. Taksiyarhis Kilisesi, restore edilmiş hali ile Rahmi Koç Müzesi de bu yerlerden birisi. Cunda merkezde yer alan müzeyi sahildeki yürüyüşünüzün ardından ziyaret edebilirsiniz. Denizle, otomobillerle ve daha birçok ilgi çekici eşya ile dolu olan bu müze de çocuklar için ayrı bir katın olması ise buranın en büyük avantajı. Çocuğunuz ile beraber gezmekten keyif alacağınız bu müzenin özellikle üst katındaki çocuk bölümüne çocuğunuz kadar siz de bayılacaksınız. Yine Şeytan Sofrası da manzarasıyla olduğu kadar sadece ismi ve hikayesi ile bile çocuğunuzun ilgisini çekecektir ve size, çocuğunuza Türkiye’nin en güzel gün batımlarından birini hediye etme fırsatı verecektir.