OUTDOOR ETKİNLİKLERİN GÖZDESİ AYVALIK

Tertemiz bir doğanın içinde bulunmak, baharın gelişini kutlamak ve huzurlu bir ortamın keyfini çıkarmak için çıkılan tatiller git gide azalıyor. Metropollerde günün kargaşası içinde birden fazla iş yetiştirmek için programlanan bünyeler, bu alışkanlığı yavaş yavaş yaşamlarının her anına yansıtmaya başlıyorlar. Hal böyle olunca da ufak tatil kaçamakları bile hobiler ile birleştirilecek aktivitelere dönüşüyor. Günün trendini ve insanların ihtiyaçlarını iyi analiz edenler çoktan yollarını outdoor yoga kamplarına ya da fotoğraf turlarına yöneltti. Biz de sizler için hem keyifle tatil yapabileceğiniz hem de doyasıya hobilerinize vakit ayırabileceğiniz iki aktivite ve onlar için uygun kaçamak yerleri belirledik.

Kaz Dağları, Ayvalık ve Cunda üçgeninde geçireceğiniz ve kendi içsel yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz yoga dersleri ve yine Ege’nin muhteşem doğası ile ilham periniz olacağı fotoğraf turları bunlardan birkaçı… Hadi gelin siz de kendinize, kendinizle ve doğa ile baş başa kalacağınız bir yoga dersi ya da fotoğraf kursu hediye edin. Bahar mevsiminin ilk ayını yarılamışken Ege’nin keyfine varacağınız ve kendiniz için bir şeyler yapacağınız aktiviteler, ruhunuz için adeta bir bahar temizliği görevi görecek ve sizi yenileyecektir.

Yoga Dersleri için Ayvalık 

Hem bedensel hem de ruhsal bir yolculuk olan Yoga, ister hiç başlamamış olun ister ileri seviyede olun herkes için öğreneceği bir şeyler olan bir aktivitedir. Hem bedeninize iyi bakmayı ve onu tanımayı, sınırlarını bilmeyi öğreneceğiniz hem de içinize dönüp ruhunuzu tanıyabileceğiniz ve kendinizi dinleyebileceğiniz bir etkinlik olan yoga; genelde outdoor bir etkinlik olarak tercih ediliyor. Dilerseniz terasınızda güneşi selamlayabilir, dilerseniz deniz kıyısında ayaklarınız suda ya da doğada çimenlerin üzerinde yoga hareketlerinizi yapabilirsiniz. Doğanın enerjisi ile çok daha verimli olacak yoga dersleri için son zamanların en popüler tercihlerinden birisi ise şehir dışındaki yoga kamplarına katılmak. Son günlerde en çok tercih edilen yerlerden birisi ise Kaz Dağları’nın taşıdığı oksijen ve zeytin ağaçları ile çevrilmiş Ayvalık semaları oluyor.

Kendinizi doğanın şefkatli kollarına bırakabileceğiniz hem tatil hem yoga yapıp ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirebileceğiniz bir yer Ayvalık. Deniz kıyısında ve zeytin ağaçları arasında yürüyüşler yapabilir, gün batımında ve gün doğumunda hem doğanın hem de dinginliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Adeta bir ritüele dönüşecek muhteşem ve dingin gün doğumları, gün batımları, Kaz Dağları’nın büyüleyici ve mitolojik doğası ile çevrelenince her etkinlik sizler için unutulmayacak deneyimlere kapı açıyor olacak.

Fotoğraf Turları için Ayvalık

Yemyeşil zeytinlikler, pırıl pırıl bir deniz, tarih kokan sokaklar ve her köşede Ege sıcaklığını yaşayacağınız sakinleri ile Ayvalık’ta yapacağınız tatilden eşsiz anılarla dönmek için fotoğraf kurslarına katılmak gibisi yok. Hem tatili hem de fotoğraf tutkunuzu birleştirebileceğiniz etkinlikler ile Ayvalık ve çevresinin muhteşem doğasının keyfini doyasıya çıkaracak ve yakaladığınız güzellikleri ölümsüzleştirebileceksiniz. Şeytan Sofrası’nda gün batımını izlerken gökkuşağının tüm renklerine şahit olabilecek, Cunda’da taş evler ve zeytin ağaçları arasında yürürken tarihe tanıklık edebilecek ve Midilli Adası’nı manzara yaparak denizin keyfini çıkarabileceksiniz.

Hem muhteşem bir tatil hem de muhteşem anılar biriktirmek istiyorsanız fotoğraf kurslarının düzenlediği turların bahar mevsimindeki bir numaralı tercihi olan Ayvalık’a mutlaka yolunuzu düşürün deriz. Kaz Dağları’nın görkemini arkanıza alıp Aşıklar Tepesi’nde çekeceğiniz panoramik Ayvalık fotoğrafları ile ruhunuzu dolduracak ve bir daha tekrar ne zaman Ayvalık’a geleceğinizin planını yaparken bulacaksınız kendinizi.