Sarımsaklı Plajı

7 km uzunluğunda ve 100 metre eninde bir güneşlenme terasına sahip olan plaj türkiye’nin en eski ve en uzun kumsallarından birisi olup ; denizinin sığ olmasının etkisiyle özellikle Çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği bir plajdır. Tertemiz ve berrak denizin içinde metrelerce gitseniz bile boyunuzu geçmeyen sığlıktaki plaj ; Türkiye’deki en güzel kuma sahip plajlardan birisidir. Öyleki kumu ne ayağınıza yapışır ne de Çakıltaşı gibi ayağınızı acıtır. kumu elinize aldığınızda içinde pırlanta parçacıkları görür gibi olursunuz.
zeytin arasına 400 metre uzaklıktaki Sarımsaklı plajı özellikle yaz sezonunda ve sonbahar başında yoğun bir ilgi görmektedir. kafelerin , lezzetli deniz ürünlerinin servis edildiği restoranların ve ayvalık tostu yapan büfelerinin bulunduğu plaj ziyaretçilerine bu yönüyle de farklı aktivite olanakları sunmaktadır.
Bu güzel plajda güneşlenirken önünüzde masmavi deniz üstünüzde tertemiz gökyüzü ve karşımızda yemyeşil zeytin ormanlarının seyir zevkini yaşarken , iyot kokusunu ciğerlerinize kadar çekin .
İsterseniz gece sahilde yaktığınız ateş etrafında biranızı yudumlayın. sonra gitarınızla en güzel parçaları çalın, dolunay en güzel renkleriyle denizin ortasında yakamoz olarak ateşli danslarıyla eşlik edecektir size.